LMZ.cz » Letní dovolená » Keňa

Keňa - dovolenáKeňa, země ležící na východě rovníkové Afriky, je lákadlem zejména pro zájemce o dovolenou strávenou v zemi se zcela odlišnou kulturou a divokou exotickou přírodou. Pro dobrodružněji založené návštěvníky se nabízí třeba dovolená za dobrou cenu formou kempování spojeného s poznáváním přírodních krás některých z pětatřiceti národních parků a rezervací. Třeba největší africké Viktoriino jezero nebo vyhaslá sopka Kirinyaga stojí rozhodně za pozornost. Pro pohodlnější milovníky exotiky se zase nabízí dovolená v hotelových resortech obklopených palmovými háji s nádhernými plážemi s průzračným mořem. Můžete zde prožít odpočinkovou dovolenou nebo si trochu zasportovat – keňské moře je jednou z nejkrásnějších oblastí pro šnorchlování.

Pokud chcete svoji dovolenou spojit i s trochou poznání, ani v tom vás Keňa nezklame. Navštivte třeba ruiny Gedi, svahilského města ze třináctého století, jednu z hlavních historických památek celého pobřeží.

Pokud nechcete zažít dobrodružství v kempu, budete sice muset sáhnout trochu hlouběji do kapsy, hlavně kvůli dopravě, ale za ten zážitek to stojí. Ostatně kdo by nechtěl vidět pravé safari se zvířaty, které většina z nás zná jen ze zoologické zahrady.

Levné last minute zájezdy do Keni pro 23.06.2024

Jacaranda Beach Resort

All Inclusive
16.11.-24.11.2016
33703 ,-

Kilifi Bay Beach Resort

Polopenze
19.11.-26.11.2016
26143 ,-

Leisure Lodge Beach & Golf Resort

Plná penze
23.11.-30.11.2016
32809 ,-

Baobab Sea Lodge

All Inclusive
24.11.-7.12.2016
31690 ,-

Baobab Sea Lodge

All Inclusive
5.12.-12.12.2016
30408 ,-

The Sands At Chale

Polopenze
4.12.-14.12.2016
37843 ,-

Sandies Tropical Village

All Inclusive
10.1.-18.1.2017
39690 ,-

Diamonds Dream Of Africa

All Inclusive
13.1.-25.1.2017
68890 ,-
zobrazit další zájezdy

Další poplatky

Pokud není uvedeno jinak, tak je uvedená cena za zájezd konečná. Obsahuje tedy i letištní taxy a palivové příplatky. Jestliže cena další poplatky neobsahuje, budete včas upozorněni.

Počasí a podnebí Keňa

Keňu najdeme na africkém kontinentu. Země je protnuta rovníkem, a tak můžeme hovořit o rovníkovém (proměnlivém) podnebí. Další faktory, které mají velký vliv na klima jsou zeměpisná poloha, vzdálenost od moře, topografie a velké vodní plochy. Keňa je označována za suchou zemi (pouště, polopouště). Zemi můžeme rozdělit podle různých typů podnebí.

Pobřeží

Na pobřeží se nevyskytuje období sucha. Musíme počítat s vysokými teplotami a vyšší vlhkostí. Období dešťů je v měsících května a října.

Keňská vrchovina

Je jedno z nejpříhodnější klimat. Denní teploty nejsou příliš vysoké. V noci se musíme připravit na nižší teploty.

Viktoriino jezero - oblasti

Srážky se vyskytují po celý rok. Teplota přes den bývá vysoká proti noční teplotě, kdy rtuť teploměru prudce klesá.

Severozápadní region

Charakteristická pro severozápadní region je nízká teplota.

Narok a jižní Taita

Teploty jsou mírné a nižší.

Východ Keni

Jasné počasí s vysokými teplotami se drží po celý rok. Průměrné roční srážky jsou kolem 500 mm.

Sever Keni

Klima na severu Keni je označováno za pouštní. Písečné bouře, vysoké teploty a roční srážky kolem 250 mm jsou typickými znaky.

Srážky

Deště se vyskytují v každé oblasti. Mimo pobřežních oblastí a okolí Viktoriana jezera závisí množství srážek na nadmořské výšce.

Teploty

Jsou v celku stálé. Rozhodující je v jaké nadmořské výšce se nacházíte. Nejtepleji je na severovýchodě a západě od Turkana jezera (34°C).

Krupobití

Je forma srážek vyskytující se v oblastech Západní Keni a Viktoriina jezera.

Ubytování v Keni

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar