LMZ.cz » Novinky » Báječná Kréta

Řecký ostrov Kréta, báječné místo pro dovolenouHledáte-li last minute dovolenou například do Řecka, Akvila Travel vám jich nabídne nepřeberné množství. Jejich nabídka zájezdů last minute obsahuje destinace Korfu, Kos, Kréta, Lesbos, Olympská riviéra, Rhodos, Santorini, ale i Zakynthos.

Kréta

Kréta je řecký ostrov ležící ve Středozemním moři. Od východu na západ je ostrov dlouhý 216 km a široký je 12–60 km. Mimo 1000kilometrového pobřeží nabízí Kréta ohromná pohoří. Kréta je rozdělena do 4 částí, a to Chania, Rethymno, Heraklion a Lasithi. Hlavním městem ostrova bývala Chania, dnes tomu už tak není a statut hlavního města získal Heraklion.

Severní pobřeží je spíše turistické. Večer zde lze navštívit různé diskotéky a odpoledne si můžete zaplavat v klidném moři. Pravým opakem je jižní pobřeží. To je turismem skoro neovlivněno. V moři, které nabízí díky častému větru velké vlny, lze při potápění naleznout krásy podmořského světa. Nemůžete-li si vybrat, jeďte na východní pobřeží, které nabízí oboje. Najdete zde jak turistické oblasti, tak skoro vylidněné části ostrova. Západní pobřeží je nejvíce hornaté. Není tu nouze o úžasné pláže, ani o turistické cíle. A nakonec střední Kréta, která je asi nejvíce navštěvována, a to nejen kvůli hlavnímu městu Heraklion, ale i díky skvělé dostupnosti po celé Krétě nebo například vyhledávaným archeologickým památkám.

Mezi populární výlety patří návštěva soutěsky Samaria, která se řadí mezi nejdelší soutěsky Evropy. Je totiž dlouhá 18 km, takže výlet vám zabere celý den. Samaria je označena za přírodní rezervaci. Mezi další turistické cíle patří laguna Balos, pokud máte rádi šnorchlování, zde si přijdete na své. Jediné mínus je mnoho turistů. Další populární pláže jsou Elafonissi, Felassarna, Via (palmová pláž) či pláž Frangokastello. Všechny tyto pláže jsou písčité. Navštívíte-li pláž Frangokastello, nesmíte si nechat ujít i návštěvu stejnojmenného hradu, jejž ve 14. století postavili Benátčané. Další z památek, které byste si neměli nechat ujít je palác Knóssos. Toto místo je největší archeologické naleziště doby bronzové. Knóssos je považován za sídlo krále Minoa a v jeho labyrintu žil podle pověsti Minotaur. Toto místo se nachází přibližně 5 km od hlavního města a dostat se tam můžete i autobusem, jež jezdí několikrát za hodinu přímo z autobusového nádraží Heraklionu.