LMZ.cz » Letní dovolená » Bulharsko

Bulharsko dovolenáPokud toužíte po levné a přitom kvalitní dovolené, není nic lepšího, než zavítat do Bulharska. I při současném trendu všeobecného zdražování si zde koupíte pivo v přepočtu za 15 korun a hlavní jídlo v restauraci do stokoruny. A za tuto cenu si opravdu pochutnáte – bulharská kuchyně je směsí středoevropské a orientální a platí zde poměrně přísné hygienické normy, takže nehrozí žádné nepříjemnosti. I ubytování je v Bulharsku až na výjimky v podobě některých lázeňských letovisek (třeba Albeny nebo Rusalky) levné. Další výhodou dovolené v Bulharsku je kontinentální podnebí, tedy chladné zimy a velmi teplá léta. Z tohoto důvodu si zde přijdou na své jak lyžaři, tak milovníci velmi teplých letních dovolených. Pokud patříte do druhé skupiny, jistě oceníte široké a čisté písčité pláže s mírným vstupem do moře, které je méně slané díky přítoku velkých řek. Obě tyto skutečnosti ocení zvláště rodiny s malými dětmi, ale jinak si na své v Bulharsku přijdou i milovníci zábavy a vodních sportů.

Levné last minute zájezdy do Bulharska pro 23.06.2024

Thracian Cliffs Golf & Spa Resort - Golf

Snídaně
24.11.-28.11.2016
14090 ,-

Alf Leila Wa Leila

All Inclusive
24.11.-1.12.2016
16158 ,-

Sunrise Holidays Resort

All Inclusive
3.12.-10.12.2016
15990 ,-
zobrazit další zájezdy

Další poplatky

Pokud není uvedeno jinak, tak je uvedená cena za zájezd konečná. Obsahuje letištní taxy a palivové příplatky. Jestliže cena další poplatky neobsahuje, budete včas upozorněni.

Podnebí a počasí v Bulharku

Podnebí se liší podle nadmořské výšky. Horská pásma nad 2000 metrů nad mořem značně ovlivňují klima.

Sever

  • kontinentální podnebí
  • horké a suché léto
  • studená a vlhká zima

Jih

  • přímořské podnebí
  • suchá a teplá léta

Jihozápad (Rodopy, Pirin)

  • horské klima
  • nižší teploty
  • velké množství srážek (sněhové)

Teplota Černého moře se pohybuje v letních měsících okolo 28°C. Průměrná teplota vzduchu je 24°C. Srážky se nejčastěji vyskytují v jarních měsících.

Pro návštěvu Bulharska je dobré téměř každé roční období. Letní sezóna je vhodná pro turisty, kteří mají rádi teplo. Pro provozování sportu a poznávacích zájezdů je nejvhodnější podzim.

Ubytování v Bulharsku

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar