LMZ.cz » Letní dovolená

Dovolená k moři a za poznánímBulharsko

Bulharsko je stát na Balkánském poloostrově, který leží v jihovýchodní Evropě. Země sousedí s Rumuskem, Srbskem, Makedonií, Řeckem a Tureckem. Od roku 2004 je Bulharsko členem NATO a v roce 2007 vstoupilo do EU. Bulharsko je levným státem pro vaši dovolenou. Vyberte si zájezd do Bulharska.

Černá Hora

Černá Hora je státem v jihovýchodní Evropě sousedící v Bosnou a Hercegovinou, Albánií, Kosovem, Srbskem a Chorvatskem. V roce 2002 bylo hlavní měnou v Černé Hoře zavedeno EURO. Vyberte si zájezd do Černé Hory.

Chorvatsko

Chorvatsko leží na pomezí střední a jihovýchodní Evropy. Sousedí s Maďarskem, Černou Horou, Bosnou a Hercegovinou, Slovinskem a Srbskem. V Chorvatsku se platí kunami. Každý rok odcestuje v létě nejvíce českých turistů právě do Chorvatska. Vyberte si zájezd do Chorvatska.

Egypt

Egypt je země, která leží v severovýchodní Africe. V sousedství má Súdán, Izrael a Libyi. Národní měnou je v Egyptě egyptská libra. Egypt má bohatou historii, kterou každý rok poznává více Čechů na dovolené v této zemi. Vyberte si zájezd do Egypta.

Francie

Francie je členem NATO a EU. Od roku 2002 je ve Francii hlavní měnou EURO. Sousedním státem Francie je Belgie, Německo, Lucembursko, Švýcarsko, Itálie a Španělsko. Čeští turisté nejčastěji navštěvůjí hlávní město Fracie. Poznávací zájezdy do Paříže má ve své nabídce velké množství cestovních kanceláří. Vyberte si poznávací zájezd do Francie.

Itálie

Hlavním městem Itálie je Řím. Sousedním státem je Francie společně s Rakouskem, Švýcarskem a Slovinskem. Zajímavé je to, že uvnitř Itálie leží dva státy, Vatikán a San Marino. Itálie je členem NATO a EU. Vyberte si zájezd do Itálie.

Keňa

Keňa je přímořským státem v Africe. Oficiální měnou je keňský šilink. Stát Keňa má celkem 5 sousedů, je to Uganda, Súdán, Etiopie, Somálsko a Tanzánie. Turisté zavítají do Keni především kvůli národním parkům. Vyberte si zájezd do Keni.

Kypr

Kypr je ostrovní stát nacházející se blízko Turecka. Od roku 2004 je členem EU a oficiální měnou je EURO. Hlavní turistickým střediskem je Pafos. Na Kypr se každý rok podívá 2,4 milionu turistů. Vyberte si také dovolenou na Kypr.

Malta

Ostrov Malta leží ve Středozemním moři. Od 1. května 2004 je Malta členem Evropské unie. Oficiální měnou na Maltě je EURO. Na ostrově žije necelých 400 000 obyvatel. Vyberte si zájezd na Maltu.

Portugalsko

Portugalsko má pouze jediného souseda a to Španělsko. V Portugalsku žije více než 10 milionu obyvatel a oficiální měnou v Portugalsku je EURO. Portugalsko založilo NATO a je členem Evropské unie. Vyberte si zájezd do Portugalska.

Rakousko

Rakousko je sousedním státem České republiky. Dále sousedí ještě s Lichtenštejnskem, Švýcarskem, Itálií, Slovinskem, Maďarskem, Slovenskem a Německem. Je členem Evropské unie a oficiální měnou v Rakousku je EURO. Vyberte si zájezd do Rakouska.

Řecko

Řecko leží v jihovýchodní Evropě a sousedí s Tureckem, Bulharskem, Albánií a Makedonií. Je členem NATO a Evropské unie. Oficiální měnou v Řecku je EURO. Hlavním městem Řecka jsou Atény, které mají přes 3 miliony obyvatel. Vyberte si zájezd do Řecka.

Španělsko

Španělsko je stát, který leží na Pyrenejském poloostrově. Jeho sousedem je Portugalsko, Andora, Francie a Gibraltar. Ke Španělsku také patří několik ostrovů. Španělsko je členem Evropské unie a NATO. Vyberte si zájezd do Španělska.

Tunisko

Tunisko je státem v Africe. Sousedí s Libyí a Alžírskem. Oficiální měnou v Tunisku je tuniský dinár. Hlavním městem je Tunis, který má přes milion obyvatel. Celé Tunisko obydluje něco přes 10 milionu obyvatel. Vyberte si dovolenou v Tunisku.

Turecko

Část Turecka leží v Asii a část v Evropě. Turecko sousedí s Gruzií, Arménií, Íránem, Ázerbájdžánem, Irákem a Sýrií. Turecko je členem NATO a vstup do Evropské unie je naplánován na rok 2014. Vyberte si zájezd do Turecka.

USA

Spojené státy americké se skládají z celkového počtu 50 států. Hlavním městem je Washington, ve kterém žije americký prezident Barack Obama. Oficiální měnou je americký dolar. Dovolená v USA je snem mnoha českých turistů. Vyberte si proto zájezd do USA.

Velká Británie

Velká Británie je ostrov, na kterém jsou hned tři země. Anglie, Wales a Skotsko. Anglie je největší země Velké Británie. Hlavním městem je Londýn a oficiální měnou je Libra. Wales je třetí největší země na ostrově, ve které je hlavním městem Cardiff. Skotsko je poslední zemí Velké Británie. Město Edinburgh je hlavním městem Skotska. Vyberte si zájezd do Velké Británie.