LMZ.cz » Zimní dovolená

Dovolená na hory za sněhemLyžování v Česku

Česká republika nabízí velké množství lyžařských středisek. Mezi ty nejkvalitnější patří Jánské Lázně, Rokytnice nad Jizerou a Svatý Petr. V Česku bývá některé zimy sníh klidně až do dubna a podmínky na horách jsou i v tu dobu vynikající. Nevýhodou lyžování v Česku jsou ceny, které se každý rok zvyšují. Vyberte si lyžování v Česku.

Lyžování ve Francii

Francie může zaručit vynikající sněhové podmínky po celou sezónu. Mezi nejvíce navštěvovaná lyžařská střediska ve Francii patří Les Deux Alpes, La Plagne a Val d’Isere. Vyberte si lyžování ve Francii.

Lyžování v Itálii

Itálie nabízí mnoho lyžařských středisek pro začátečníky i pokročilé. Mezi nejlepší lyžařské středisko v Itálii patří Val di Sole, které nabízí 6 černých sjezdovek. Pro začátečníky je vhodné středisko Madesimo, které disponuje dlouhými modrými sjezdovkami. Vyberte si lyžování v Itálii.

Lyžování v Rakousku

Rakousko je lyžařská velmoc, která nabízí velký počet lyžařských středisek. Pro české turisty je Rakousko snadno dostupné a není se čemu divit, když na rakouských sjezdovkách potkáte velké množství českých lyžařů. Můžeme doporučit lyžařské středisko Dachstein, které je vhodné pro rodiny s dětmi. Nároční lyžaři by spíše měli svoji zimní dovolenou trávit ve středisku Kitzbühel. Vyberte si lyžování v Rakousku.

Lyžování na Slovensku

I naši sousedé mají dost lyžařských areálů, na kterých se dá dobře lyžovat. Štrbské Pleso je nejvýše položené lyžařské středisko na Slovensku a sníh tu každoročně vydrží do začátku května. Středisko Starý Smokovec nabídne každý rok do března svým návštěvníkům běžecké tratě a snowpark. Vyberte si lyžování na Slovensku.

Lyžování ve Švýcarsku

Švýcarsko je nejhornatější a nejdražší alpská země. Díky cenám ve Švýcarsku nepotkáte mnoho turistů. Přesto lyžaři nejvíce navštěvují lyžařské středisko Zermatt nebo St. Moritz. Vyberte si lyžování ve Švýcarsku.