LMZ.cz » Novinky » Last minute Turecko: Exotická dovolená za přívětivou cenu

Návod, jak v zimě vyrazit za exotikou! Značka levně!Za rohem je advent, následujících několik měsíců nás bude soužit zima, vítr, sníh a déšť. Není nic příjemnějšího, než se odhodlat a vyrazit alespoň na několik dní za exotikou. Míst kam jet je hodně, ceny se drží nízko. Jak na to?

Na vlastní pěst s levnou letenkou

Odvážným štěstí přeje. Cestovní kanceláře sice nabízí zájezdy s all inclusive, ovšem jejich vysoká cena vyhovuje jen málokomu. Zkušený cestovatel ví, že se letenky do exotických zemí dají koupit za několik tisíc a ubytování za pár korun lehce najde až na místě. Seznam míst, kde se každý den objeví velmi výhodné letenky, je například zde.

Pokud se hledání budete věnovat, jistě se vám podaří něco velmi hezkého ulovit. Zabalte si několik základních věcí. Je výhodou, že exotické země, jako je Sri Lanka, Thajsko či Indie jsou extrémně levné, takže pokud něco zapomenete, na místě to koupíte za pár korun. Před odletem a vlastně ještě před koupí letenky si zkontrolujte pas. Musí být platný minimálně ještě 6 měsíců od data vaší cesty. Zkontrolujte si také, jestli je do země potřeba vízum, někdy se dá zaplatit až na letišti.

Bez pojistky? Nikdy!

Najdou se i takoví dobrodruzi, kteří vyráží na cesty, aniž by je krylo cestovní pojištění do zahraničí. Je to asi ta největší hloupost, kterou můžete udělat. Pojistka vás totiž kryje v případě, když budete potřebovat lékařské ošetření. Za to se draze platí všude na světě.

Několik desítek korun navíc už vás přece nezabije. Kolik zaplatíte? Cenu rychle vypočítá tato online kalkulačka cestovního pojištění. Při výběru pojistky pečlivě čtěte podmínky, někdy je třeba se připojistit pro různé sporty. Jako doplněk se vyplatí sjednat i pojištění odpovědnosti a zavazadel. Detailní přehled o obsahu pojistek podávají tarify cestovního pojištění. A když se dostanete do potíží? Co nejdříve kontaktujte asistenční službu a řiďte se jejími pokyny!